Endüstriyel Data İletişimi alanına 175 Milyon İsveç Kronu Yatırım

Beijer Electronics Yönetim Kurulu, Endüstriyel Veri İletişimi (IDC) işletme alanına büyük bir yatırım yapma kararı aldı.

Beijer Electronics grup şirketlerinden Westermo, son birkaç yıldır Endüstriyel Data İletişimine yönelik sağlam çözümleriyle büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu nedenle Beijer Yönetim Kurulu, ciroyu 2017 yılında 370 milyon İsveç Kronundan 650 milyon İsveç Kronuna yükseltmek hedefiyle bu alana önümüzdeki 3 yıl içinde 175 milyon SEK yatırım yapma kararı almış bulunmakta. Yatırımın önemli kısmı şirket karından elde edilen gelirle karşılanacak ve satış organizasyonunda 50 kişilik bir istihdam sağlayacak.

Ek yatırımla ürün yelpazesi, Mission Critical Edge Networks (Yaşamsal Edge Ağları) ve IP Train alanlarını içine alacak şekilde genişleyecek ve dolayısıyla Ray, Petrol & Gaz, Madencilik, Enerji Dağıtımı ve Kamu Hizmetleri gibi önemli sektörlerde de.

Westermo, önümüzdeki üç yıl içerisinde 175 milyon İsveç Kronu tutarında yatırım yapacak ve bu tutarın büyük kısmı, Westermo’nun karlı işinden elde edilen gelirlerle karşılanacaktır. Bu süre zarfında hem AR-GE hem de satış organizasyonu kısmındaki bordrolu çalışan sayısında yaklaşık 50 kişilik bir artış öngörülmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Anders Ilstam, “bu yatırım sayesinde seçtiğimiz segmentlerdeki lider aktör pozisyonumuz daha da güçlenecektir” dedi.